Türklerin Serüveni

Tarihin en kadim milletleri sıralansa hiç şüphe yok ki Türkler en ön safta yer alacaklardır. İzledikleri yollar, vardıkları coğrafyalar, söyledikleri şiirler, savaş stratejileri ve daha nice konularıyla Türk tarihinin kendine has birçok bilinmeyeni vardır. Tarihi ekranlar vasıtasıyla her yaşa yeniden sevdiren Cansu Canan Özgen, Türklerin izini alanında uzman tarihçilerle sürüyor. Kür Şad gerçekten yaşamış mıydı? Orhun Kitabeleri nasıl çözüldü? Attila’nın Avrupa tarihindeki yeri neydi? Cengiz Han Türk müydü? Prof. Dr. Ahmet Taşağıl anlatıyor. Hasan Sabbah kimdi? Nizamülmülk ve Ömer Hayyam’la sınıf arkadaşı mıydı? Fedailer suikastları neden hançerle yapıyordu? Doç. Dr. Haşim Şahin anlatıyor. Timur, Türk müdür? Türklerde tarih anlayışı nasıldır? Türkçenin Türk devletlerindeki yeri neydi? Safeviler Türk Devleti miydi? Prof. Dr. İlber Ortaylı anlatıyor. İstanbul’un fethinde gemiler gerçekten karadan yürütüldü mü? Ulubatlı Hasan diye birisi var mıydı? Akşemseddin, Fatih’e neden bir mektup yazmıştır? Prof. Dr. Feridun M. Emecen anlatıyor.

Selçuklu'nun Şifreleri

Öteki Gündem programıyla reytingleri alt üst eden Cansu Canan Özgen, Selçuklu tarihi hakkında en çok merak edilen soruları soruyor; tarihi günümüze taşıyan üslubuyla takdir edilen Talha Uğurluel, çok kıymetli görseller eşliğinde ustalıklı cevaplar veriyor. Türkler tarih sahnesine ne zaman çıktı? Orta Asya’daki Türkler, İslamiyet’i, kimlerden ve nasıl öğrendi? Çinliler ve Abbasiler arasındaki mücadelede Türklerin rolü neydi? Tüm bu sorularla birlikte Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklulara dair merak edilenler, benzersiz görsel arşiviyle SELÇUKLU'NUN ŞİFRELERİ kitabında.

Küresel Düzenin Şifreleri

Bugüne değin bildiğiniz her şey değişiyor! İnsanlık büyük bir türbülans çağına girdi. Kimse yaşanan bu büyük kaosu çözemiyor. Cansu Canan Özgen tüm bilinmeyenleri akıl süzgecinden geçirerek Dr. Ramazan Kurtoğlu’na soruyor. Ve Küresel Düzenin Şifreleri aydınlanıyor. Evanjelistler dünyayı işgale mi hazırlanıyor? Türkiye bölgesel güç olabilecek mi? Yeni düzende haritalar nasıl çizilecek? “Anı yaşa” yeni dünya düzeninde ne anlama geliyor? Yeni ekonomik kriz ne zaman çıkacak, nasıl planlanıyor? Gündelik hayatımızda kullandığımız ama fark etmediğimiz semboller ne anlama geliyor? Hollywood hangi operasyonlarda görev alıyor? Algıyı nasıl belirliyor? Asıl oyun kurucu Vatikan mı? Gizli örgütlerin güç savaşı hayatımızı nasıl etkiliyor? Peki planlanan kıyamet savaşının kazananı kim olacak? “Büyük Oyun’un şifreleri bu kitapla çözülüyor!”

Osmanlı'nın Şifreleri

Öteki Gündem programıyla reytingleri alt üst eden Cansu Canan Özgen Osmanlı tarihi hakkında en çok merak edilen soruları soruyor, yediden yetmişe herkese ulaşan ve tarihi günümüze taşıyan üslubuyla göz dolduran Talha Uğurluel, bu sorulara konuyla alakalı hiçbir yerde bulunmayan görseller eşliğinde cevap veriyor. -Tanzimat sonrasında değişen ve Batılılaşan kıyafetler… - Sürgün gibi görünen Osmanlı iskân politikasının tüm detayları… -Osmanlı yönetim sisteminde bütün kararları padişah tek başına mı alıyordu? gibi birçok konu, benzersiz görsel sunum eşliğinde OSMANLI'NIN ŞİFRELERİ kitabında…