Nasıl anlatsam,ortalardan bir yerden başlayalım… O kadar kitaba imza at, naçizane yaz, çiz, anlat, konuş… ama iş kendini anlatmaya gelince, zorlan.

Sevmiyorum kendimi anlatmayı, ama bunu yapmam gerekiyormuş, öyle dediler. ‘Yaptığımız iş yeterince ortada…’’ deyip bırakmayı, denedim… Olmadı.

Sayılarla aram hep iyiydi. Okulda çalışkan ve özenliydim. Hal böyle olunca, üniversite için rakam ve bilgi gerektiren mühendislikte karar kıldım. İTÜ Maden Mühendisliği Bölümünü bitirdim bitirmesine… Madene inmekten de korkmadım, hatta yurt dışında mühendis olmayı bile düşündüm.

Ama okul bitene kadar giriştiğim işler, beni başka yöne çekiyordu. Bir ara öğretmen olmayı da düşündüm. Eğitmenlik yaptım… Öğrenip anlatmak ilginç geliyordu. Sadece diksiyonumu geliştirmek için başladığım kursla kendimi ekranın önünde buluverdim.Televizyonda da konuşabiliyordum. Televizyona çıkmak yetmiyordu, ilerlemek gerekiyordu.

BJK TV, ardından HabertürkTV’de haber bülteni sunuculuğu ve kısa bir süre sonra da program sunumu … İşte Öteki Gündem macerası o zaman başladı. Çocukluğumdan beri elimden kitap düşmez, okumayı, araştırmayı, kıyıda köşede kalmış konuları irdelemeyi severim. O yüzden Öteki Gündem benim kendimi de anlattığım, nefes aldığım bir program oldu. Merak edip, araştırıp, öğrenip, bilene sorup, sonra da ekrana taşımanın hem zahmeti, hem sorumluluğu hem de ödülü var.

Cansu durduğu yerde durur mu?! Sonra söz uçar yazı kalır diyerek çok kıymetli hocalarımızla kitaplar çıkardık. Ben sordum onlar yanıtladı. Bir Şifreler dizisi hazırladık: Osmanlı’nın Şifreleri, Küresel Düzenin Şifreleri, Selçuklu’nun Şifreleri… Hayatta en çok sevdiğim şey öğrenmek…Bu yüzden 2 senedir yazları Amerika’da NYU’da Amerikan Dili ve Edebiyatı üzerene eğitim almaya devam ederken bitmeyen öğrenciliğime bir de Tarih yüksek lisansı ekledim.Tarih aşkım artık yeni okulum oldu.Tükenmeyen bir sevda benimki…Konferanslar, sunumlar, yazılar, hayat akıp gidiyor.

Bakalım bu akışta daha hangi menzillere ulaşacağız. Röportaj ve söyleşilerde bana ‘Hedefin ne?” diye soruyorlar, ben de “Mutlu olmak” diyorum… Çok basit bir cevap değil, inanın. Mutlu olmak için çaba harcamamız gerekiyor ve galiba bunu gerçekleştiriyorum… Siz de öyle yapın. Mutlu Olun! Mutluluğunuzu koruyun.